artykuly
System Master Key PDF Drukuj Email

System klucza generalnego (ang. Master key) to w ostatnich latach bardzo popularny sposób, po pierwsze na zredukowanie ilości noszonych ze sobą kluczy do jednego-otwierającego wszystkie zamki, po drugie na przejęcie pełnej kontroli nad dostępem pracowników (lub domowników) do poszczególnych pomieszczeń w danym lokalu.

By go zamontować należy wymienić uprzednio wszystkie wkładki bębenkowe w pomieszczeniach, gdzie ma być on zainstalowany. System może obejmować dwoje drzwi, ale również niezliczoną ich ilość (hotele, motele, duże przedsiębiorstwa).

Master key to gwarancja przede wszystkim komfortu i bezpieczeństwa. W sytuacji awaryjnej, jak pożar, czy zagrożenie terrorystyczne, można jednym kluczem otworzyć wszystkie drzwi i tym znacznie przyspieszyć ewakuację.

Klucz generalny znakomicie chroni również przed dostępem do danego pomieszczenia lub na przykład sejfu hotelowego osób nieupoważnionych- pracowników niższego szczebla itp.

Co ważne, system może opierać się również na wkładkach antywłamaniowych o najwyższych możliwych certyfikatach. Nie ma nic pewniejszego, niż takie zabezpieczenia!


 

Przejdź do naszego sklepu aby złożyć zamówienie:

 
Trochę o Producentach PDF Drukuj Email

Dobry produkt opiera się zawsze na nowoczesnym i dopracowanym procesie produkcji. To jak będzie się nam użytkować zamek, wkładkę, czy klucz w dużej mierze zależy od tego, jaka marka firmuje ich wytwarzanie. W naszej ofercie znajdują się tylko wyselekcjonowane produkty najlepszych firm:

- Gerda – na rynku od 1987 r., lider w produkcji drzwi, zamków i kłódek. Produkty posiadają wszelkie atesty, w tym antywłamaniowe oraz atest British Standard Institution. Zastosowanie produktów Gerdy daje od lat najwyższe zniżki przy ubezpieczeniach obiektów. Ponadto asortyment ten charakteryzuje się nowoczesnym designer i komfortem użytkowania.

- Amet – producent popularnych kłódek i wkładek typu GAM. Firma z ponad dwudziestoletnią tradycją i niezwykle bogatą ofertą kilkuset wersji każdego z wyrobów. Pochwalić może się również certyfikatem ISO 9001. Firma realizuje na życzenie klienta nawet bardzo nietypowe zamówienia!

- LOB S.A. – w tej chwili jedno z czołowych i najstarszych przedsiębiorstw sektora okuć budowlanych. Wkładki, zamki i kłódki ich produkcji zdobywają najwyższe certyfikaty produktowe a sama firma liczne nagrody m.in.: Teraz Polska, Fair Play, Dobry Wzór oraz certyfikaty jak ISO 9001.


 

Przejdź do naszego sklepu aby złożyć zamówienie:

 
Rodzaje kłódek PDF Drukuj Email

Ze względu na użyty do produkcji materiał oraz rodzaje zabezpieczeń wyróżniamy kilka podstawowych rodzajów kłódek:

- kłódki żeliwne – zastosowano w nich korpus żeliwny oraz hartowany pałąk (dostępne także wersje z wydłużonym pałąkiem). Można wybierać spośród kilku rozmiarów, kolorów, również w wersji znalowej trzpieniowej i zatrzaskowej.

-kłódki mosiężne- standardowo występują w wersji trzpieniowej, pałąkowej oraz wersji z wydłużonym pałąkiem. Oczywiście trzpienie i pałąki zawsze zrobione są z hartowanej stali, wyjątkowo odporne na użytkowanie i warunki atmosferyczne

- kłódki wzmocnione- występują w takich samych wersjach jak mosiężne, przeznaczone jednak „do zadań specjalnych”, są wyjątkowo odporne na pogodę i …złodziei. Kłódki te produkowane są z litego mosiądzu, lub granitu, części pałąkowe zaś ze stali hartowanej.

- kłódki w technologii hard & soft- nowa generacja kłódek antywłamaniowych wykonanych Se stopowanej stali sprężystej, z bębenkowym mechanizmem dyskowym. Nowość na rynku-bardzo skuteczne zabezpieczenie polecane do biur i sklepów.


 

Przejdź do naszego sklepu aby złożyć zamówienie:

 
Rodzaje wkładek PDF Drukuj Email

Wkładki zamkowe dzielą się najogólniej na bębenkowe i cylindryczne oraz atestowane i standardowe. Charakterystyka poszczególnych typów umożliwia jak najodpowiedniejsze dobranie wkładki do konkretnych drzwi.

Wśród wkładek bębenkowych wyróżniamy ze względu na materiał użyty do ich odlewu: mosiężne lub niklowe. Produkowane są one w wersjach wkładek pojedynczych, podwójnych i półwkładek. Mamy wkładki bębenkowe okrągłe i owalne, zaopatrzone w gałkę lub dźwignię. Można zakupić też wkładki specjalnie do montowania np. w bramie lub drewnie.

Wkładki cylindryczne również wykonane są mosiądzu lub niklu. Dostępne są w różnych kolorach oraz wymiarach. Można też wybrać takie wkładki z gałką, lub bez, z zębatką, oraz dopasować wkładkę cylindryczną do typu zamka- na przykład nawierzchniowego lub charakterystycznego garażowego itp. Kupując zwróćmy też uwagę, czy wkładka, jaką wybieramy ma mieć tak zwaną „rozetkę”, czy nie. Element ten mechanicznie chroni wkładkę.


 

Przejdź do naszego sklepu aby złożyć zamówienie:

 
« pierwszapoprzednia1234następnaostatnia »

Strona 1 z 4